NajPrzepis.pl Porady i wskazówki Jak umyć brudne naczynia bez używania detergentów
Jak umyć brudne naczynia bez używania detergentów
Przepis Jak umyć brudne naczynia bez używania detergentów
Wypróbowałaś przepis?
Dodaj swoje zdjęcie i pochwal się
NajKasia    ·   25.7.2021

Jak umyć brudne naczynia bez używania detergentów

Czy potrafisz sobie w ogóle wyobrazić wyczyszczenie brudnych naczyń bez użycia płynu do naczyń, który można kupić w każdym sklepie? Wystarczy tylko jeden składnik, który jest w stanie doskonale wyczyścić naczynia a jednocześnie działa jako odświeżacz.

  1. Ten trik jest przyjazny dla Twojego portfela i na pewno działa. Jeśli masz w domu zmywarkę do naczyń to koniecznie spróbuj. 
  2. Brudne naczynia włóż do zmywarki. Cytrynę pokrój w plastry (razem ze skórką) i włóż do zmywarki w taki sposób, aby podczas włączonego programu mycia mogły się one poruszać po całej zmywarce. Na delikatnie zabrudzone naczynia wystarczy jedna cytryna. Jeśli jednak masz bardzo brudne naczynia użyj ich więcej.
  3. Cytryna to wyjątkowy składnik, którego w kuchni można używać do różnych celów, od usuwania plam aż po czyszczenie kuchenki mikrofalowej.
  4. Po zakończeniu programu Twoje naczynia będą doskonale czyste i błyszczące. Oprócz tego że cytryna wyczyści naczynia to dodatkowo swoim cytrusowym zapachem mogłaby zawstydzić odświeżacze, które możesz kupić w sklepie.

Źródło: Zadovoljna

Komentarz do przepisu
Odpowiadasz na komentarz użytkownika anuluj
Dodaj komentarz