NajPrzepis.pl Desery Desery bez pieczenia Szybki deser pianka gotowy w 10 minut
Szybki deser pianka gotowy w 10 minut
Przepis Szybki deser pianka gotowy w 10 minut
NajKasia    ·   10.3.2021

Szybki deser pianka gotowy w 10 minut

Jeśli za chwilę mają do Ciebie wpaść niezapowiedziani goście to biegnij do kuchni przygotować szybki deser bez pieczenia, którym na pewno oczarujesz odwiedzające Cię osoby. Ja osobiście wolę ciasto, które sama piekę, ale to z herbatników też nie jest złe. Pianka jest super puszysta ale trzeba ją ubijać dość długo aby potem w lodówce dobrze stężała. Ja dodatkowo moczę herbatniki w mleku, aby były bardziej miękkie, ale wy nie musicie, Wierzch bogato posyp tartą czekoladą.

Składniki
500 ml
Śmietana do ubijania
500 ml
mleka
2 op.
budyniu waniliowego na zimno (np. Crème Olé Dr Oetker albo pudding bez gotowania Winiary)
2 op.
cukru waniliowego
5 łyżek
cukru
herbatniki
mleko do namoczenia herbatników
czekolada do ozdoby
Sposób przepisu
Drukuj
  1. Do dużej miski wlej śmietanę i mleko, budyń waniliowy w proszku na zimno (budyń, który przygotowuje się bez gotowania - np. Crème Olé, Dr Oetker lub pudding na zimno Winiary), cukier waniliowy oraz cukrem. Wszystko razem ubijaj mikserem przez około 5 minut - otrzymasz puszysta piankę.
  2. Rozmiar blaszki jakiej użyłam to 38x25 cm, ale możesz też użyć formy o innej wielkości (jeśli mniejszej, to ciasto będzie wyższe). Dno wyłóż herbatnikami, zamoczonymi w mleku, aby były miękkie.
  3. Ubity krem ułóż na herbatniki, ładnie wygładź i kilka razy stuknij blaszką o blat kuchenny, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza.
  4. Wierzch ozdób startą czekoladą i odłóż ciasto do lodówki. Jeśli nie masz czasu możesz je włożyć do zamrażarki, szybciej stężeją, ale nie pozostawiaj go tam zbyt długo, aby nie zamarzło.
Komentarz do przepisu
Odpowiadasz na komentarz użytkownika anuluj
Dodaj komentarz