NajPrzepis.pl Świąteczne wypieki Boże Narodzenie Ciasteczka na Boże Narodzenie Ciasteczka bez pieczenia Świąteczni Indianie - słodkości na święta bez pieczenia
Świąteczni Indianie - słodkości na święta bez pieczenia
Przepis Świąteczni Indianie - słodkości na święta bez pieczenia
NajKasia    ·   14.11.2018

Świąteczni Indianie - słodkości na święta bez pieczenia

Kolejny świetny przepis świąteczny, którego nie możesz pominąć. Jeden z moich ulubionych a gdy sobie tak przeglądam mój zbiór świątecznych przepisów to już mnie ciągnie do kuchni aby znowu coś spróbować zrobić . Teraz właśnie spróbowałam zrobić tych Indian i to było fantastyczne. Miałam również inne przepisy na te świąteczne figurki ale ten jest znacznie lepszy. Mniej cukru a i tak są bardzo słodkie.

35 min.
Przygotowanie
Składniki
6 szt.
białek
200 g
cukru
100 g
oranżady w proszku
1 op.
biszkoptów
polewa czekoladowa
Sposób przepisu
Drukuj
  1. Białka z cukrem i oranżadą w proszku ubij w kąpieli wodnej do osiągnięcia piany. Trwa to około 20 minut, bądź cierpliwa, to jest naprawdę bardzo ważne. Musisz jednak zwrócić uwagę, żeby temperatura w kąpieli wodnej nie była zbyt wysoka, żeby białka się nie ugotowały. Polecam średni a nawet mały ogień.
  2. Przygotuj biszkopty, ułóż je na równej powierzchni. Ubitą pianę z oranżadą w proszku przełóż do rękawa cukierniczego i strzykaj na biszkopty w taki sposób aby zrobić pięknych Indian.
  3. Pozostaw aby stężały i zamocz w polewie czekoladowej. Im bardziej sztywna jest piana tym szybciej stężeje również polewa czekoladowa. Poczekaj aż wszystko zupełnie zastygnie i możesz podawać.
Komentarz do przepisu
Odpowiadasz na komentarz użytkownika anuluj
Dodaj komentarz