NajPrzepis.pl Świąteczne wypieki Boże Narodzenie Ciasteczka na Boże Narodzenie Ciasteczka bez pieczenia Rumowe kluczki obtoczone w wiórkach kokosowych
Rumowe kluczki obtoczone w wiórkach kokosowych
Przepis Rumowe kluczki obtoczone w wiórkach kokosowych
NajKasia    ·   13.12.2020

Rumowe kluczki obtoczone w wiórkach kokosowych

Są to luksusowe słodkości bez pieczenia. Podane ilości składników są na podwójną więc nie bój się, że jest tego dużo :) Gwarantuję, że z normalnej porcji byłoby za mało i do Bożego Narodzenia nic by już nie zostało, dlatego polecam podwójną porcję. Oczywiście oprócz tych kuleczek na świątecznym stole nie może zabraknąć klasycznych kruchych ciasteczek i orzeszków.

Składniki
2 opakowania
biszkoptów
200 g
kakao
300 g
cukru pudru
400 g
masła lub margaryny
w zależności od konsystencji
rum
do obtoczenia
wiórki kokosowe
Sposób przepisu
Drukuj
  1. Rozdrobnij biszkopty na proszek. Ja robię to w ten sposób, że wkładam je do woreczka i rozbijam tłuczkiem dopóki nie osiągnę proszku. Z pewnością jest to szybszy sposób niż ścierać je na tarce :D :D :D :D
  2. Gdy biszkopty są już rozdrobnione dodaj kakao, cukier, posiekane masło lub margarynę i rum w zależności od gęstości.
  3. Wyrób ciasto i stopniowo dodawaj rum a w między czasie próbuj formować kuleczki, aby wiedzieć czy jest wystarczająco dużo rumu czy nie :)
  4. Gdy już wyrobisz odpowiednie ciasto to zrób z niego kuleczki i obtocz w wiórkach kokosowych. Z tej ilości zrobiłem 120 kuleczek :) wydaje się, że to dużo, ale zapewniam Cię że wcale tak nie jest jak przyjdzie w gości rodzina :D zostaw mi komentarz, jak Ci się udały :) Wesołych Świąt :)
Komentarz do przepisu
elaszpila    ·   18.12.2021   ·   Odpowiedzieć   ·  

Kuleczki przepyszne super przepis 😊 Dziękuję i życzę Wesołych świąt 🌲🌲🌲❄️❄️❄️⛄☃️☃️

Odpowiadasz na komentarz użytkownika anuluj
Dodaj komentarz