Podstawowa rolada trochę inaczej - trik z palcem

Przepis Podstawowa rolada trochę inaczej - trik z palcem

Dodał: NajKasia, 13.9.2021

Kategorie: Kołacze, Desery, Słodkie rolady, Rolady

ZDJĘCIE OD CIEBIE
Wypróbowałaś/eś przepis?
Prześlij zdjęcie i pochwal się
DODAJ ZDJĘCIE

Podstawowa rolada trochę inaczej. Wypróbowałam mały trik z palcem i wyszła z tego piękna rolada, która odniosła sukces. Moje dzieci lubią ciasta bez kremu, dlatego ta rolada była idealna a dodatkowo podobało im się jak była pięknie kolorowa.

ZDJĘCIE OD CIEBIE

Dodał: NajKasia, 13.9.2021

Kategorie: Kołacze, Desery, Słodkie rolady, Rolady

SKŁADNIKI

Ciasto:

6 szt.jajek
200 gcukru
6 łyżkioleju
200 gmąki
2 łyżkikakao do pieczenia
2 łyżkiwody

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

DRUKZAPISZ
  1. Oddziel żółtka od białek. Białka ubij z połową cukru na biała, błyszczącą piankę.  Żółtka zmiksuj z drugą połową cukru do osiągnięcia jasnej pianki.
  2. Do żółtek z cukrem dodaj olej i zmiksuj. Ostrożnie wymieszaj z przesianą mąką i pianą z białek. Zawsze dodawaj  po trochę mąki i piany z białek dopóki nie zużyjesz mąki i piany..
  3. Połowę ciasta wylej na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Drugą połowę wymieszaj z kakao i wodą. Ciasto kakaowe daj do rękawa cukierniczego i ostrożnie strzykaj na jasne ciasto tak aby pokryć cała jego powierzchnię.
  4. Palcem jeździj ciastem na blaszce z lewej strony do prawej, następnie obróć blaszkę o 90° i powtórz cały proces. Piecz w temperaturze 170°C przez około 10 minut. Następnie wyłóż na czysty papier do pieczenia i jeszcze ciepłe zwiń w roladę. Po ostygnięciu pokrój.
PODZIEL SIĘ SWOIM PRZEPISEM
INSPIRACJA NA KAŻDY DZIEŃ
KOMENTARZE DO PRZEPISU
Odpowiadasz na komentarz użytkownika anuluj