NajPrzepis.pl Pora dnia Obiad Najlepszy zamiennik chleba z ilością składników podaną w kubku. Placki z jogurtu naturalnego, które da radę przyrządzić nawet początkująca osoba.
Najlepszy zamiennik chleba z ilością składników podaną w kubku. Placki z jogurtu naturalnego, które da radę przyrządzić nawet początkująca osoba.
Przepis Najlepszy zamiennik chleba z ilością składników podaną w kubku. Placki z jogurtu naturalnego, które da radę przyrządzić nawet początkująca osoba.
Wypróbowałaś przepis?
Dodaj swoje zdjęcie i pochwal się
NajKasia    ·   26.3.2021

Najlepszy zamiennik chleba z ilością składników podaną w kubku. Placki z jogurtu naturalnego, które da radę przyrządzić nawet początkująca osoba.

Doskonały zamiennik pieczywa, który obecnie jeszcze bardziej może nam się przydać. W obecnych czasach pandemii warto ograniczyć wyjścia do sklepu na zakupy i upiec w domu doskonały zamiennik chleba. Placki z jogurtu naturalnego to właśnie to.

45 min.
Przygotowanie
20 min.
Gotowanie
Składniki
1 kubek = (200 ml)
1 kubek
ciepłej wody
4 kubki
mąki
1 kubek
jogurtu naturalnego
1/2 łyżeczki
soli
1/2 op.
suszonych lub świeżych drożdży
Sposób przepisu
Drukuj
  1. Mąkę przesiej do miski, wsyp suszone drożdże, sól, jogurt naturalny i stopniowo dodawaj ciepłą wodę i wyrób gładkie ciasto (jeśli ciasto za bardzo się klei, dodaj trochę więcej mąki), które pozostaw w ciepłym miejscu do wyrośnięcia dopóki nie podwoi swojej objętości.
  2. Z wyrośniętego ciasta wydziel mniejsze części, z których uformuj kulki i rozwałkuj je na cienkie placki.
  3. Placki opiekaj na suchej patelni z obu stron aż będą miały złoty kolor.

INSTRUKCJA WIDEO:

Komentarz do przepisu
Odpowiadasz na komentarz użytkownika anuluj
Dodaj komentarz