NajPrzepis.pl Ciasta Ciasto tortowe Jak upiec doskonały biszkopt do tortu. Dlaczego nie otwierać piekarnika od razu po upieczenie i jak ubijać białka?
Jak upiec doskonały biszkopt do tortu. Dlaczego nie otwierać piekarnika od razu po upieczenie i jak ubijać białka?
Przepis Jak upiec doskonały biszkopt do tortu. Dlaczego nie otwierać piekarnika od razu po upieczenie i jak ubijać białka?
Wypróbowałaś przepis?
Dodaj swoje zdjęcie i pochwal się
NajKasia    ·   24.1.2023

Jak upiec doskonały biszkopt do tortu. Dlaczego nie otwierać piekarnika od razu po upieczenie i jak ubijać białka?

Kochasz piec ciasta a przygotowywanie słodkich deserów jest dla Ciebie doskonałą formą odreagowania stresu? Jeśli tak, to właśnie dla Ciebie mam wskazówki i triki, które pozwolą Ci przygotować najlepszy spód. Jak osiągnąć to, że Twój biszkopt będzie zawsze puszysty, mięciutki i po prostu doskonały? Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad i unikać najczęstszych błędów.

Zawsze przestrzegaj przepisu

Główna tajemnica tego, jak stać się odnoszącym sukcesy cukiernikiem tkwi w precyzyjnym przestrzeganiu przepisów. Profesjonaliści, którzy w swojej karierze upiekli setki odnoszących sukcesy tortów, oczywiście mogą modyfikować przepisy, ponieważ posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Ale jeśli dopiero zaczynasz z pieczeniem tortów, trzymaj się przepisu krok po kroku. Uważaj szczególnie w sytuacji, gdy chcesz zmniejszyć ilość cukru. Ponieważ właśnie cukier jest tym składnikiem, który nadaje biszkoptowi miękkość i działa jak spoiwo dla poszczególnych składników.

Z ubitą pianą z białek pracuj delikatnie

Trik, jak rozpoznać, czy piana z białek jest doskonale ubita z pewnością znasz. Miskę obróć do góry dnem. Jeśli mieszanka zostanie na miejscu, to znaczy że zrobiłaś doskonałą pianę. Jeśli jednak ubite białka nie trzymają się na miejscu to należy je jeszcze przez chwilę ubijać. Gdy piana jest już gotowa, to mieszając ją z ciastem musisz postępować naprawdę ostrożnie i być delikatna. Dzięki ubitym białkom biszkopt będzie puszysty, więc od razu jak tylko wymieszasz białka z ciastem włóż biszkopt do piekarnika, aby piana nie opadła.

Przygotowanie przepisu Jak upiec doskonały biszkopt do tortu. Dlaczego nie otwierać piekarnika od razu po upieczenie i jak ubijać białka?, krok 1

Dlaczego nie otwierać piekarnika od razu, jak tylko biszkopt jest upieczony?

Czy wiesz, dlaczego podczas pieczenia biszkoptu nie wolno otwierać piekarnika, wcześniej niż kwadrans przed zakończeniem czasu pieczenia? Ryzykujesz że biszkopt opadnie, albo po prostu się nie podniesie.

  1. Opadnięty biszkopt zapada się w sobie, a na jego środku jest widoczne wyraźne zagłębienie.
  2. Biszkopt, który nie wyrośnie jest płaski i na pierwszy rzut oka widać, że będzie smaczny ale z pewnością nie będzie puszysty.

Dlatego kontroluj przebieg pieczenia patrząc przez szybkę w drzwiczkach. Gdyby w pierwszej połowie pieczenia biszkoptu doszło do zmiany temperatury podczas pieczenia, produkt końcowy mógłby poważnie ucierpieć.

Jak zapobiec temu, aby biszkopt wyrósł za bardzo

Odwrotnym problemem jest sytuacja, gdy biszkopt podczas pieczenia wyrasta za bardzo. Do takiego niepożądanego wyrośnięcia ciasta dochodzi, gdy:

  1. ustawisz zbyt wysoką temperaturę pieczenia i tort szybciej się upiecze od spodu
  2. dodałaś do ciasta zimne składniki (jajka, mleko, śmietanę)
  3. źle odmierzyłaś ilość płynnych składników i dodałaś ich mniej niż jest podane w przepisie.

Unikaj podstawowych błędów podczas pieczenia biszkoptów i zostać prawdziwym mistrzem cukiernictwa. Oczywiście im więcej tortów pieczesz, tym łatwiej idzie Ci ich przygotowywanie i znasz oraz przestrzegasz wszystkich trików.

Jeśli chcesz aby Twoje biszkopty były zawsze mięciutkie, puszyste i aby nikt nie był w stanie oprzeć się ich smakowi, to nie zapomnij piec z sercem. Przepisy na doskonały biszkopt znajdziesz poniżej.

1. Doskonały i najprostszy biszkopt do tortu - PAN BISZKOPT

Tak prosty i tak puszysty. Nawet osoba początkująca w pieczeniu nie musi już martwić się upieczeniem prostego ciasta na tort. Czasami upieczenie czegoś na urodziny komuś bliskiemu, to naprawdę wyzwanie. Jeśli chcecie uszczęśliwić bliską osobę i upiec coś samemu, z pewnością nie możecie przegapić tego przepisu na ciasto podstawowe. Ciasto nie zawiera proszku do pieczenia, jest łatwe w przygotowaniu i z pewnością powinno się udać.

Przepis znajdziesz TUTAJ

Przepis Doskonały i najprostszy biszkopt do tortu - PAN BISZKOPT

2. Najdoskonalszy biszkopt na tort do Renaty

Muszę się Wam pochwalić, że piękniejszego biszkoptu na tort chyba nigdy nie upiekłam!

Przepis znajdziesz TUTAJ

Przepis Najdoskonalszy biszkopt na tort do Renaty

Komentarz do przepisu
Odpowiadasz na komentarz użytkownika anuluj
Dodaj komentarz