NajPrzepis.pl Desery Kremy i polewy Jak prawidłowo rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej? Doskonała polewa czekoladowa już nie będzie problemem.
Jak prawidłowo rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej? Doskonała polewa czekoladowa już nie będzie problemem.
Przepis Jak prawidłowo rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej? Doskonała polewa czekoladowa już nie będzie problemem.
Wypróbowałaś przepis?
Dodaj swoje zdjęcie i pochwal się
NajKasia    ·   17.4.2023

Jak prawidłowo rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej? Doskonała polewa czekoladowa już nie będzie problemem.

Polewa czekoladowa bywa ulubioną częścią słodkich deserów i ciast. Nie musi nawet chodzić tylko o polewę ponieważ rozpuszczona czekolada dość często bywa częścią różnych przepisów. Rozpuszczenie czekolady w kąpieli wodnej jest bardzo łatwe, gdy wiesz jak to poprawnie zrobić. Poznaj sprawdzony i szybki sposób.

Rozpuszczoną czekoladę możesz wykorzystać na wiele sposobów, najczęściej znajdziesz ją w postaci polewy ulubionych ciast. Dzieci kochają również czekoladowe fondue, gdzie w rozpuszczonej czekoladzie moczy się różne rodzaje owoców. Abyś mogła przygotować taki przysmak, musisz poznać kilka sprawdzonych wskazówek jak rozpuszczać czekoladę w kąpieli wodnej.

Podstawą jest dobrej jakości czekolada

Jeśli przygotowujesz swój ulubiony przepis, to na pewno wiesz, że potrzebujesz dobrej czekolady. Może przydać Ci się czekolada do gotowania, gorzka albo nawet biała. Najczęstszym wariantem jest jednak czekolada mleczna, która jest najsłodsza i najbardziej lubiana. Musisz jednak uważać, ponieważ często nad ogniem się przypala. Jeśli jednak chcesz swój przepis wzbogacić o nowe smaki, możesz również wypróbować czekolady z nietypowymi dodatkami.

Do rozpuszczenia często używa się nie tylko czekolady do gotowania ale również specjalnych płatków czekoladowych. Znajdziesz je w sklepach cukierniczych albo możesz je też kupić w specjalistycznych sklepach internetowych. Takie płatki rozpuszczają się znacznie szybciej i na pewno będą świetną pomocą podczas przygotowywania deserów.

Jak rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej?

Sposób postępowania może się wydawać bardzo prosty, ale mimo to trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad, bez których nie uda Ci się otrzymać doskonale płynnej czekolady.

  1. Na kuchence zagrzej wodę w garnku.
  2. Do miski ze stali nierdzewnej połam czekoladę na kawałeczki a następnie daj miskę nad garnek z gorącą wodą.
  3. Podczas gdy czekolada powoli się rozgrzewa stale ją mieszaj. W przeciwnym razie mogłaby się rozpuszczać nierównomiernie albo przypalać na dnie.
  4. Zmniejsz moc na małą lub średnią, zbyt gorący palnik może spowodować szybkie przypalenie i spalenie czekolady.
  5. W momencie, gdy rozpuści się ostatni kawałek czekolady, twoja polewa jest gotowa do dalszego użycia zgodnie z przepisem.
  6. Odsuń garnek z kuchenki a miskę ze stali nierdzewnej przesuń na drewnianą deskę albo na ściereczkę.
  7. Uważaj, ponieważ miska ze stali nierdzewnej może być dość mocno rozgrzania dlatego przy przesuwaniu jej użyj ścierki albo rękawicy kuchennej aby się nie poparzyć.

Na co zwrócić uwagę?

Niektóre przepisy wymagają rzadkiej polewy i do czekolady dodaje się jeszcze śmietanę albo nawet mleko, to inne wymagają często czekoladowej konsystencji. W takiej sytuacji musisz pilnować, aby przy kąpieli wodnej do czekolady nie dostała się woda z garnka. Czekolada jest bardzo podatna na inne składniki i w takiej sytuacji już bardzo ciężko jest z niej otrzymać wystarczająco gęstą masę.

Polewa szybko zastyga więc nie odkładaj dalszych prac z ciastem. Przepisy na różne polewy czekoladowe znajdziesz poniżej.

1. 3 wskazówki dotyczące polewy czekoladowej, która nie łamie się podczas krojenia

Czy już zdarzyło Ci się, że upiekłaś piękny tort albo śliczne ciasto i podczas krojenia połamała się polewa czekoladowa, co zepsuło całe wrażenie?

Przepis znajdziesz TUTAJ

Przepis 3 wskazówki dotyczące polewy czekoladowej, która nie łamie się podczas krojenia

2. Doskonały przepis na błyszczącą polewę czekoladową

Wypróbowałaś już wiele przepisów na polewy czekoladowe ale każda z nich albo się łamała albo gdy zastygła nie była pięknie błyszcząca i jednolita? Wypróbuj jeden z tych dwóch przepisów na luksusową polewę czekoladową, która będzie pięknie błyszcząca a podczas krojenia nie będzie się łamać.

Przepis znajdziesz TUTAJ

Doskonały przepis na błyszczącą polewę czekoladową

Komentarz do przepisu
Odpowiadasz na komentarz użytkownika anuluj
Dodaj komentarz